|
Powtórzenie i utrwalenie wiadomości z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
|
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4843 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
|
|
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Scenariusz lekcji techniki w klasie pierwszej z zastosowaniem komputera. Quiz z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.
SCENARIUSZ LEKCJI Z TECHNIKI W Kl. IC GR. I Z ZASTOSOWANIEM KOMPUTERA 11.02.2005 r. prowadząca: Beata Kryża
TEMAT: Powtórzenie i utrwalenie wiadomości z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - Quiz.
CELE OPERACYJNE: Uczeń: - zna i rozumie podstawowe pojęcia Ustawy – prawo o ruchu drogowym - stosuje przepisy dotyczące znaków drogowych poziomych i pionowych - potrafi ustalić kolejność przejazdu na skrzyżowaniach dróg - analizuje i selekcjonuje poznane informacje - potrafi współpracować w grupie
METODY PRACY: - praca w grupach - praca z komputerem
FORMY ORGANIZACYJNE: - praca w 4 – osobowych grupach (ćwiczenia zespołowe)
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: - program symulujący jazdę na rowerze „BRD” - prezentacje komputerowe: znaki, krzyżówki drogowe oraz krzyżówka tematyczna –(zabawy i rozrywki umysłowe w edukacji komunikacyjnej) - testy wielokrotnego wyboru - krzyżówki tematyczne – zabawy i rozrywki umysłowe w edukacji komunikacyjnej - karty ewaluacji lekcji
UWAGI DO REALIZACJI LEKCJI:
Jednostka lekcyjna przewidziana na jedną godzinę (1 X 45 min). Jest to propozycja lekcji, która powinna być przeprowadzona po zrealizowaniu wszystkich zagadnień z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Lekcja ta ma charakter quizu. Ćwiczenia te mają na celu sprawdzić i usystematyzować wiedzę niezbędną do uzyskania karty rowerowej i motorowerowej. Przewidziano również ćwiczenie rezerwowe dla grup, które najszybciej uporają się z zadaniami: Sposoby unikania zagrożeń w ruchu drogowym Cele: - Wykazanie się własnym pomysłem na brakujące zakończenie, uaktywnienie wyobraźni, szukanie rozwiązań
FAZY LEKCJI:
I. Część wstępna:
1. Nawiązanie do poprzednich zajęć 2. Uświadomienie uczniom celów lekcji 3. Podział grupy na 4 – osobowe zespoły 4. Omówienie ćwiczeń
II. Część realizacyjna: 1. Przypomnienie poznanych pojęć ruchu drogowego – symulator jazdy na rowerze „BRD” 2. Omówienie i wyjaśnienie ćwiczeń
- USTAL KOLEJNOŚĆ PRZEJAZDU Cele: - Utrwalenie podstawowych zasad ruchu na skrzyżowaniu - Kształtowanie nawyków bezpiecznego i świadomego zachowania się na drodze - Kształtowanie umiejętności odróżniania sytuacji między przejeżdżaniem przez skrzyżowanie a włączaniem się do ruchu - Umiejętność prawidłowego zachowania się na skrzyżowaniu dróg wielopasmowych
- ZNAJOMOŚĆ ZNAKÓW DROGOWYCH Cele: - sprawdzenie znajomości znaków drogowych - metodą prezentacji komputerowej - dokonanie samooceny – analiza popełnionych błędów
- ROZWIĄŻ KRZYŻÓWKĘ TEMATYCZNĄ Cele: - powtórzenie i utrwalenie poznanych pojęć ruchu drogowego, - uczenie umiejętności selekcji i analizy poznanych wiadomości
- TESTY Cele: - sprawdzenie wiedzy z zakresu BRD - ewaluacja wcześniej wykonywanych ćwiczeń
III. Część podsumowująca: Podsumowanie zadań wykonywanych przez grupy: zliczenie punktów, ocena pracy poszczególnych zespołów – wyłonienie najlepszej drużyny BRD.
OPRACOWAŁA: Beata Kryża
|
Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:
X
Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl - największy w Polsce katalog szkół - ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").
|
|
|